Vitajte na stránkach venovaných ľudovo-umeleckým výrobkom.
Pages dedicated to folk art products. Welcome!
Po dlhé roky sa so skupinou svojich spolupracovníkov venujem výrobe, ale aj vyhľadávaniu zručných remeselníkov, do dnešných čias udržiavajúcich pri živote niektoré, temer zanikajúce remeslá. Zvlášť, ak sa pri výrobe dodržiavajú výrobné postupy, dedené z generácie na generáciu, bez ich ovplyvnenia modernými technológiami. Základnými kritériami a požiadavkami, sú:
použitie prírodných materiálov
maximálna možná miera ručnej, nanajvýš však manufaktúrnej práce
výber  vzorov a modelov odpovedajúcich pravidlám ich tvorby v minulosti
originalita vzorov a modelov
Stalo sa aj Vám, že ste našli prekrásny vyšívaný obrus a následne ste zistili, že sa jedná o strojovú výšivku ? Alebo sa Vám výšivka po jednom či dvoch vypraniach začala rozpadávať ?

Na mojich stránkach sa s takýmito výrobkami určite nestretnete. Garantujem Vám nielen originalitu vzorov a modelov, ale aj výhradné použitie prírodných materiálov a maximálny možný podiel ručnej práce. A navyše, všetko čo na týchto stránkach nájdete a osloví to Vašu dušu, si môžete kúpiť, či objednať.

(c) 2000-2009 Ing. Helena Kramaričová
Neautorizované kopírovanie akejkoľvek časti týchto stránok nie je dovolené. Publikované vzory a modely sú duševným vlastníctvom Ing. Heleny Kramaričovej, ich kopírovanie a šírenie nie je bez písomného súhlasu, dovolené.

 

Aktuálna ponuka
Akcia
Locations of visitors to this page
Zľava 40%